Iedereen kent Los Angeles wel een klein beetje: van films en TV series, verhalen of muziek. Vanuit Hollywood overlaadt de stad de wereld met entertainment, de studio’s van alle grote productiehuizen zijn hier aanwezig en de grootste sterren wonen er. De straatnamen en wijken klinken bij menigeen bekend in de oren: Mulholland Drive, Sunset Boulevard, Beverly Hills, Santa Monica, Malibu. Voor Teun is het nog extra herkenbaar, 35 jaar geleden woonde hij hier als vijfjarige jongen. Deze week zien we veel herkenbare dingen, en maken we een trip down memory lane.
Los Angeles, met alle buitenwijken meegenomen, is een uitgestrekte stad in het zuiden van Californië met vele tientallen kilometers strand. Vanuit ons hotel in Redondo Beach (met uitgebreid Amerikaans ontbijt: breakfast burritos, scrambled eggs with bacon, wafels, havermout, bagels en veel meer) is het een kleine trip naar het strand en we genieten dan ook van de lange stranden. Een van de leukste stranden is bij Santa Monica, met een lange, toeristische pier. Dit was het einde van de Route 66 en is daarmee al meer dan een eeuw een bestemming op zich. Het blijkt een goede plek te zijn voor onze kids, want ze genieten van zowel het strand als de attracties op de pier.
Naast het strand heeft LA uiteraard meer te bieden. We lopen langs the Walk of Fame, zetten onze schoenen in de afdruk van Arnold Schwartzenegger bij het beroemde Chinese Theatre en bekijken de Hollywood letters. We bezoeken ook het Petersen Museum met een uitgebreide collectie auto’s, o.a. uit de vele Hollywood films. Teun is zo blij als een kind als hij op de foto mag met de Delorean uit Back to the Future, een van de drie echte exemplaren die gebruikt is voor opnames in de film. We bezoeken de Hollywood Hills en Beverly Hills om te zien waar dan al die sterren wonen (o.a. Justin Timberlake en Kate Perry) en we spieken even bij the Oppenheimer Group, het makelaarsbedrijf van een van onze favoriete guilty pleasure series. En aan het einde van de dag is er bijna altijd tijd voor een plonsje in het zwembad.
Ook bezoeken we de oude wijk waar Teun vroeger gewoond heeft. Veel is hetzelfde gebleven, maar er is ook het een en ander veranderd. De meeste van zijn vroegere vriendjes zijn vertrokken en zelfs het huis is met de grond gelijk gemaakt om een groter exemplaar terug te zetten. Bij een van zijn oude vrienden bellen we spontaan aan, wie weet wie er open doet. Het is Matthew, ruim 30 jaar niet gezien en hij herkent Teun meteen. We mogen op de koffie en zijn moeder maakt chocolate chip cookies zoals ze dat jaren geleden ook deed. We bezoeken ook nog even het zwembad en de school, al is deze uiteraard gesloten i.v.m. schoolvakantie.
Na een weekje herkenbaarheid en herinneringen is het alweer tijd om door te gaan. We vertrekken naar het vliegveld om nog meer herinneringen van Teun op te halen. We gaan namelijk op bezoek bij Scott, in Dallas. Niet dat we de stad zullen herkennen, maar wel de jongen. Alhoewel, hij is geen 7 jarige meer, is getrouwd en heeft twee dochters. En we mogen een weekendje logeren. Kunnen we gelijk ook de sfeer in Texas proeven, ze schijnen daar goed beef te kunnen barbecueën!
Veel Liefs,
Carlijn en Teun
Dag reizigers,
Wat lijkt het me een geweldige reis! Je kan het ook heel beeldend schrijven. Het geeft een beetje het gevoel van mee-reizen, heerlijk! groetjes, Colette